Moskva

Moskva je živé mesto, plné miest na návštevy, od Kremľa až po centrá na nákupy a prehliadky pamiatok. Rozľahlé mesto Moskva ponúka zmes historických a súčasných pamiatok. Turista v Moskve má veľa možností. Od Červeného námestia a Kremľa až po výlety na okraji mesta sa tu nájde niečo pre každého – como deshumidificar un ambiente. Môžete tu nakupovať, zaoberať sa kultúrnymi aktivitami v hlavnom meste hudby a divadla alebo jednoducho preskúmať krásne okolie Moskvy.

Moskovský Kremeľ je jednou z najstarších častí mesta a symbolizuje celé Rusko. Je to kultúrna pamiatka, ako aj centrum ruského štátu a rezidencia prezidenta Ruska. Kremeľ je ponorený do histórie. V roku 1990 boli Kremeľ a Červené námestie zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V okolí Kremľa je k dispozícií množstvo zájazdov a vo vnútri komplexu sa nachádzajú rôzne múzeá, ako aj napríklad Katedrála Zvestovania, Katedrála Archanjela, Katedrála Nanebovzatia Panny Márie, patriarchálne komory, Zvon Ivana Veľkého ako aj námestie Sobornaya.

Veľké divadlo je najznámejšie divadlo v Moskve. V divadle sa každoročne konajú približne 3 až 4 rôzne opery a 2-3 balety. Zameriava sa na klasické diela od skladateľov akými sú Mozart, Verdi, Wagner a Čajkovsky. Ruský balet je svetoznámy a je dôležitou súčasťou ruskej kultúry.

Známy kostol Sv. Bazila sa nachádza na opačnej strane Voskresenskej brány Červeného námestia. Bola postavená pod vládou cára Ivana IV. Hrozného v rokoch 1554-1560 na počesť dobytia Kazanského khanátu. Podľa legendy, keď cár videl hotovú katedrálu, nariadil, aby boli architekti oslepení, aby nepostavili takú krásnu budovu nikde inde. Samotná katedrála naozaj je architektonickým majstrovským dielom pozostávajúcim z deviatich oltárov. Bazilika svätého Bazila je určite nutnosťou pre všetkých, ktorí navštívia Moskvu.
GUM je obrovské nákupné centrum, jedno z najväčších v Európe. Je to najznámejšie miesto na nakupovanie v Moskve, ale je známe aj svojou architektúrou. Nachádza sa na Červenom námestí a jeho prvá časť bola postavená v roku 1812 za vlády Alexandra I. Samotný obchodný dom má luxusný štýl, ktorý predáva značky ako Louis Vuitton, Dior, Hugo Boss, Burberry atď. K dispozícii je tiež veľa kaviarní a reštaurácií. GUM je známe aj ako kultúrne centrum. Organizuje výstavy umenia a fotografie a je jedným z miest medzinárodného umeleckého festivalu.

Moskovské mesto je známe svojou architektúrou a stanice metra, ktoré sú považované aj za podzemné paláce v Moskve, sa stali hlavnými pamiatkami mesta. Staré, predvojnové stanice symbolizujú industrializáciu Ruska, zatiaľ čo povojnové symbolizujú víťazstvo a hrdosť národa. Prvá linka metra bola Sokolnicheskaya, postavená v roku 1935. Majakovská je považovaná za jednu z najkrajších staníc. Medzi najzaujímavejšie architektonické pamiatky v rokoch 1930-1950 patria okrem iného stanice Revolučné námestie, Kropotkinská, Komsomolská a Novoslobodská. Podzemné komplexy zdobia sochy, pamiatky a umenie, ako sú obrazy, mozaiky a vitráže. Myšlienkou bolo dať každej stanici individuálny tvar a vzhľad.

Park a sídlo Kuskovo bolo postavené v 18. storočí a reprezentuje typickú ruskú architektúru nehnuteľností. Je to nádherné miesto s palácom, veľkým parkom a rybníkmi. Táto nehnuteľnosť je ideálnym miestom pre návštevu za pekného dňa. V minulosti hostilo Kuskovo dvakrát týždenne veľké slávnosti pre mnohých hostí – významných majiteľov nehnuteľností, moskovskú šľachtu a dokonca aj cisárovnú Katarínu II.